آیا تعریف شما از موفقیت، مانع از رشد شما می‌شود؟

از زمانی که متولد شدید، شرایط موفقیت شما آغاز شده است. چند بار به شما گفته شده است که بچه‌ای هستید که کاری را به خاطر وجود خطر نمی‌تواند انجام دهد؟

و در مدرسه، باید نمره‌های خوبی بگیرید؛ زیرا نمره خوب، یعنی صاحب شغل خوبی هم خواهید شد.

موفقیتی که خواهان آن هستید، مال شماست. اما این تنها، یک تعریف از موفقیت است.

دعوت به برخاستن

یک روز، از خواب بلند می‌شوید و تشخیص می‌دهید که دیگر کار کردن برای فردی دیگر، رضایت‌بخش نیست. هم‌زمان، متوجه می‌شوید که موقعیت دیگری برای شما وجود دارد: «رئیس خود شدن» محتمل‌تر است.

شما به اندازه کافی انگیزه دارید تا در شرایط خطر، خود را به جلو ببرید و این جهش را به آزادی برسانید. این موضوع، چه قدر می‌تواند سخت باشد؟

یک کار خانگی را اجرا کنید.

پس مسیر خود را ادامه دهید. شما مشتریان ایده آل خود و پیام متناسب با آنها را می‌شناسید. شما هم‌چنین در دوره‌های فروش خود هم نتیجه خوبی گرفته‌اید و اهداف تجاری و انتظارات خود را تعیین کرده‌اید.

خب، در ۱۸ ماه بعد چه اتفاقی می‌افتد؟ به نظر نمیاید که شما در کنار موفقیت خود علامتی زده‌اید؟

گفته شاهدان

«موفقیت برای شما چه معنی دارد؟ یک ماشین جدید؟ یک خانه جدید؟ میلیونر شوید؟ پاسخ به آن، پاسخی پر شور به هیچ‌کدام از گزینه‌های بالا بود. گرچه آنها قصد انجام معاملات میلیونی را دارند، اما نمی‌گویند که می‌خواهند میلیونر شوند. بله، آنها اهداف تجاری دارند که آنها را فوق میلیونر می‌کند. به هر حال، پاسخ آنها می‌گوید که قصد ایجاد تغییر دارند. در واقع، به آنچه که انجام می‌دهند، عشق دارند و آنچه را که عاشق آن هستند، انجام می‌دهند.»

به یاد داشته باشید که پاداش داشتن ماشین جدید یا میلیونر شدن، خارج از این جواب‌ها نیست. در واقع این جواب‌ها، نتیجه داشتن یک هدف بنیادین است.

در سه سالی که تحقیقاتی در مورد روند دستیابی به ذهنیت کارآفرینی، اشاره کردم که چرا اهمیت دارد تا کسب و کاری را پیرامون خود و زندگی آینده خود زندگی بسازید.

در بعضی از موارد، این موضوع می‌تواند تمایز شناختی حقیقی را به خصوص برای افراد تحصیل‌کرده، کارمند و کسانی که معتقدند ریشه تمام موفقیت ها، در تحصیل و استخدام کارمندی است؛ ایجاد کند.

به مسیر موفقیت ادامه دهید تا موفق شوید

تعجب‌آور نیست که افرادی که در بخشی از شرایط موفقیت خود مردود شده‌اند، در سال‌های ابتدایی عمر، مانند افراد شکست‌خورده رفتار نکند. برای آنان، شکست بخشی از تجربه یادگیری موفقیت است. به طور کلی، یک مفهوم ناراحت‌کننده برای آنان که مدت طولانی پاداش گرفته‌اند، این است که می‌گویند : «ما چه قدر باهوش یا زیبا هستیم».

اگر در حال مبارزه با اهداف تجاری خود هستید، موفقیت حقیقی شما در شناخت واقعی شما از شرایط شکل گرفته، پنهان شده است. همیشه این وظیفه آسانی نیست؛ اما ارزشمند است.

به جای این که ایده موفقیت خود را بر اساس آنچه که دیگران به دست آورده‌اند، شکل دهید؛ یک گام به عقب بردارید و آنچه را واقعا برای خود می‌خواهید، در نظر بگیرید.

منبع

مقالات مرتبط