چرا باید محتوای تعاملی ایجاد کنیم؟

بسیاری از بازاریابان دیجیتال برای تعامل بیشتر به سمت محتوای تعاملی (Interactive Content) می‌روند. در حقیقت، محتوای تعاملی به دلیل داشتن بیش از ۲ برابر تعامل نسبت به محتوای منفعل، مشهور است. علاوه بر این، نرخ تبدیل محتوای تعاملی، تقریبا ۳۰% بیشتر از صفحات فرود (لندینگ پیج) معمولی شماست.

به طور خلاصه، مشتری به احتمال زیاد با محتوای تعاملی ارتباط برقرار می‌کند، زیرا ارزش واقعی را برای او ارائه می‌کند.

اگر هدف اولیه شما تعامل است، اطمینان داشته باشید که محتوای تعاملی شما از نظر بصری جذاب است. شوخی، قطعا عامل اصلی در تعامل و اشتراک‌گذاری محتواست. هم‌چنین، اهمیت دارد به یاد داشته باشید که ایجاد محتوا پیرامون رویدادهای روز و پر مخاطب، می‌تواند تعامل محتوا را افزایش دهد.

این مثال را برای بیان نمونه می‌زنیم. فرض کنید المپیک زمستانی به زودی می‌آید و روی بستر رسانه‌های اجتماعی درحال پر مخاطب شدن است. شما می‌توانید تجربه تعاملی بدون دردسری مانند این را ایجاد کنید:

 

افزایش تولید سرنخ

هر بازاریابی می‌داند که تولید سرنخ، یک وظیفه به حساب می‌آید.

چرا این موضوع را می‌گوییم؟ خوب، محتوای تعاملی، با تدارک محتوا برای مشتریان بالقوه، سرنخ تولید می‌کند. محتوا با پاسخگویی به بیشترین سوالات منتشر شده مشتریان شما که در چرخه خرید زودتر پرسیده می‌شوند، اعتماد می‌سازد. فرض کنید شما مالک یک شرکتی هستید که راه‌حل های نرم‌افزاری ارائه می‌دهد. ماشین حسابی مانند این، می‌تواند یک روش بامزه برای افزایش سرنخ یا مشترکان شما باشد و در عوض به آنان هم کمک کند.

این همه ماجرا نیست.

در زمان تولید محتوای تعاملی برای تولید سرنخ، از این قانون‌های ساده پیروی کنید: سعی کنید در مورد مخاطبان خود فراتر از نام و ایمیل آنها آگاهی بیشتری پیدا کنید، شما می‌توانید از این اطلاعات برای دسته‌بندی آنها در بخش‌های جداگانه شامل کشور، شغل، بودجه، درآمد و … استفاده کنید.

بهبود SEO

تلاش‌های بهینه‌ی سئوی شما، نباید تنها روی تمرکز بر کلمات کلیدی متوقف شود. محتوای تعاملی، می‌تواند به شما کمک کند تا رتبه‌های جستجو خود را به خوبی تقویت کنید. تجربه مشتری و استفاده‌پذیری، بر رتبه‌بندی محتوا در نتایج جستجو تاثیر می‌گذارد. محتوای تعاملی، علاقه مخاطبان را از طریق عناصر بصری جذاب و مشارکت فعال افزایش می‌دهد.

ترافیک بالاتر = رتبه‌بندی جستجویی بالاتر

علاوه بر این، محتوای تعاملی به شدت موبایل فرندلی است. چرا این موضوع اهمیت دارد؟ خوب، در دو سال اخیر، جستجوهای وب از دستگاه‌های موبایلی افزایش یافت و اکنون تقریبا ۵۶% از تمام جستجوها را تشکیل می‌دهد.

استراتژی اصلاح‌شده تر و با هدف‌گذاری مجدد را فعال کنید

هدف‌گذاری مجدد، مشتریانی را پشت سر می‌گذارد که علاقه به محصول یا خدمت شما را اثبات کرده‌اند. ما تاکنون روی حجم زیادی از داده شخصی دست گذاشته‌ایم که می‌توانید از محتوای تعاملی استنتاج کنید. این داده، می‌تواند برای بازاریابی مجدد از طریق تبلیغات رسانه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.

فرض کنید یک آزمونک برآیند برای سرنخ‌های هدف ساخته‌اید. شما می‌توانید کاربران را با پاسخ‌های داده شده یا نتایج دریافت شده گروه‌بندی کنید. سرانجام، شما می‌توانید آنها را بر اساس آن اطلاعات هدف‌گذاری مجدد کنید.

برای مثال، گمان کنید شما مالک یک فروشکاه اینترنتی لباس ورزشی هستید. شما می‌توایند آزمونکی به نام «شما کدام فوتبالیست مشهور هستید؟» را راه‌اندازی کنید. اگر سرنخی، «کریستین رونالدو» را به عنوان نتیجه خود ارائه داد، می‌توانید آنها را از طریق کالای یوونتوس اف. سی هدف‌گذاری مجدد کنید. از سوی دیگر، شما می‌توانید آنها را از طریق تبلیغاتی که لوازم ورزشی امضا شده توسط رونالدو را برجسته نشان می‌دهد، هدف‌گذاری مجدد کنید. کارهای ممکن، بی انتها هستند!

بازخوردهای دقیق‌تر کسب کنید

هر شرکتی که هدف بهبود خود را دارد، اهمیت بازخورد را درک می‌کند. این بازخورد، می‌تواند از کارمندان یا مشتریان باشد. از این رو، اکثر مردم در زمانی‌که می‌توانند به سادگی خسته کننده نبودن را انتخاب کنند، علاقه‌ای به پر کردن فرم‌های خسته‌کننده ندارند.

ما از طریق محتوای تعاملی، فرم‌های منابع انسانی خسته‌کننده ای ایجاد کردیم. کارمندان شما چه نظری در مورد مدیر خود دارند؟ آیا مشتریان از ابزار شما رضایت دارند؟ آنها چه پیشنهادی می‌خواهند به مدیریت شرکت بدهند؟ یک آزمونک برایند، می‌تواند تمام این اطلاعات را جمع‌آوری کند.

بنابراین برای گرفتن بازخوردهای بهتر نیز می‌توانید از محتوای تعاملی استفاده کنید.

منبع

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرصت عالی در نوروز امسال: ٪۳۰ تخفیف ویژه تمامی دوره‌ها فقط تا ۱۵ فروردین!کد تخفیف: nowruz
+ +